گزارش روزانه صندوق های ETF‌(۱۸خرداد۱۴۰۰) / نعل وارونه پالایش در روز رشد ۴درصدی دارا یکم

18 خرداد 1400 - 23:34:5اخبار و تحلیل های ویژه بورس

گزارش روزانه صندوق های ETF‌(۱۸خرداد۱۴۰۰) / نعل وارونه پالایش در روز رشد ۴درصدی دارا یکم

گزارش روزانه صندوق های ETF‌(۱۸خرداد۱۴۰۰) / نعل وارونه پالایش در روز رشد ۴درصدی دارا یکم

اقتصاد آنلاین امیر مهدی زاده؛ بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در روز جاری به صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) با ارزش ۴۶۳میلیارد تومان تعلق داشت و بعد از آن صندوق پالایشی یکم (پالایش) بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق اعتماد آفرین پارسیان (اعتماد) نیز در جایگاه سوم معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل پنج میلیارد تومان واحدهای صندوق آوای فردای زاگرس (فردا) را از حقوقی‌ها خریدند (۶۲درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق «اعتماد» را به ارزش ۴۵میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۲۰درصد معاملات).

دارندگان صندوق سرمایه گذاری در سهام «دارا یکم» رشد ۳.۳درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و از طرف دیگر مالکان صندوق «پالایش» با زیان ۰.۷درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۷.۹درصد) در رابطه با صندوق سهام زرین کوروش (زرین) در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم ۸۸۲میلیارد تومان معامله شدند یعنی ۴۸درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی اختصاص داشت.

از سویی دیگر جمع معاملات صندوق‌های طلایی به حدود هزار میلیون تومان رسید. همچنین بیشترین افت قیمت (۱.۸درصد) این گروه به صندوق پشتوانه طلای زرافشان (زر) اختصاص یافت.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم هزار و ۸۲۳میلیارد تومان رسید و خروج پول حقیقی ۱۶۹میلیارد تومان شد، این در حالی است که گردش امروز بازار سهام در حدود چهار هزار و ۷۰۰میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقیقی ۲۵۰میلیارد تومان بود.

تحرکات صندوق‌ها 1400.03.18

 

لینک منبع خبر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

سبد خرید من

جمع کل : ریال

جهت مشاهده ی تحلیل هر نماد ، نماد مورد نظر را جستجو نمایید.