تحلیل تکنیکال و بنیادی عالیجناب بورس

18 خرداد 1400 - 23:34:5اخبار و تحلیل های ویژه بورس

تحلیل تکنیکال و بنیادی عالیجناب بورس

تحلیل تکنیکال و بنیادی عالیجناب بورس

به گزارش نبض بورس، شستا امروز کار خود را در محدوده‌ صفر تابلو آغاز کرد و خیلی زود به دامنه مثبت وارد شد و تا مرز آستانه بالا هم پیش رفت، اما در میانه‌های بازار دوباره تحت تاثیر فشار بازار با فشار فروشندگان همراه شد و دوباره به همان محدوده‌ صفر تابلو بازگشت تا اینکه در پایان با معامله نزدیک به ۴۹ میلیون برگه سهم و پایانی ۰.۷۵ درصد مثبت به کار خود پایان داد.

تحلیل بنیادی شستا

پرتفوی بورسی شستا شامل ۵ سهم عمده تاپیکو، سیتا، صبا، تاصیکو و حکشتی است که عمده‌ ارزش پرتفوی بورسی را تشکیل می‌دهند.

پرتفوی بورسی:
ارزش روز پرتفوی بورسی شرکت در حدود ۱۲۵,۵۰۲ میلیارد تومان و ارزش افزوده بورسی شرکت نیز در حدود ۱۰۵,۷۶۱ میلیارد تومان است.

پرتفوی غیربورسی:
ارزش برآوردی پرتفوی غیربورسی شرکت در حدود ۳۰,۵۰۰ میلیارد تومان و ارزش افزوده غیر بورسی شرکت نیز در حدود ۲۲,۰۰۰ میلیارد تومان می‌باشد.

بدین ترتیب NAV هر سهم شستا ۱,۱۲۷ تومان و نسبت P/NAV روز شرکت در حدود ۱۰۰ درصد می‌باشد.

تحلیل تکنیکال شستا

تحلیل تکنیکال و بنیادی عالیجناب بورس | سیگنال خرید در شستا صادر شده است؟

شستا اخیرا در محدوده‌ ۱۰۰۰ تومان بطور موثر بازار گردانی می‌شود بطوری که سهم در چند ماه اخیر در حال کف سازی بر روی ۱۰۰۰ تومان می‌باشد بطوری که هر بار قیمت به این محدوده می‌رسد با تقاضای بازار نیز همراه می‌شود، اما هنوز موفق به رشد قیمتی قابل ملاحظه‌ای نشده است، اما در صورت تثبیت کامل به نظر می‌رسد خرید روی این محدوده و نزدیک به ۱۰۰۰ تومان جذاب به نظر آید با هدف قیمتی ۱۳۵۰ تومان در گام اول و بعد از آن تا فیبوی ۰.۲۳ اصلاح اخیر در ۱۵۸۰ تومان نیز شانس رشد قیمتی دارد.
اما در صورت شکست محدوده ۱۰۰۰ تومان قیمت می‌تواند تا محدوده‌ فیبوی ۰.۲۳ بسط دو موج اصلاحی قبل از خود در ۷۸۰ تومان اصلاح کند که اتفاقا این محدوده قیمتی به عنوان تارگت اصلاح همزمان حمایت هندسی قیمت نیز محسوب می‌شود که می‌تواند به عنوان تارگت نهایی اصلاح در سناریوی بدبینانه در نظر گرفته شود.

 

لینک منبع خبر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

سبد خرید من

جمع کل : ریال

جهت مشاهده ی تحلیل هر نماد ، نماد مورد نظر را جستجو نمایید.