دولت آینده و راه حل‌های رفع مشکل مسکن

17 خرداد 1400 - 10:35:0اخبار و تحلیل های ویژه بورس

دولت آینده و راه حل‌های رفع مشکل مسکن

دولت آینده و راه حل‌های رفع مشکل مسکن

پروین پور کارشناس مسکن گفت: دولت باید دست دلالان و سوداگران را از حوزه مسکن کوتاه کند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما برنامه تیتر امشب یکشنبه با دو مهمان به موضوع بررسی مشکلات مسکن و چگونگی حل آن در دولت آینده پرداخت.

پروین پور کارشناس مسکن با بیان اینکه اصل مشکل در حوزه مسکن قیمت بالای آن است، گفت: وضعیت موجود در بازار مسکن حاصل بی برنامه گی و بی تدبیری در این حوزه است.

وی پیش بینی کرد وضعیت قیمت مسکن در دولت آینده به سرعت به سمت بهبود خواهد رفت.

پروین پور با بیان اینکه علت اصلی بالا بودن قیمت مسکن در شهر‌ها و کلان شهر‌ها تحت تاثیر بالا بودن قیمت زمین و کنترل نکردن قیمت زمین است، گفت: برخی افراد در حوزه‌های دیگر شغلی با سرمایه گذاری و خرید زمین باعث بالا رفتن قیمت آن می‌شوند که این موضوع باعث بالا رفتن قیمت مسکن می‌شود.

وی افزود: دولت آینده برای کنترل قیمت مسکن ابتدا باید سامانه اطلاعاتی املاک را تشکیل دهد چرا که نبود چنین سامانه‌ای باعث بی اطلاع بودن دولت از قیمت مسکن می‌شود و در گام بعدی دولت باید دست دلالان و سوداگران در حوزه مسکن را کوتاه کند.

صبوحی دیگر مهمان برنامه تیتر امشب نیز نرخ بالای تورم و نقدینگی سرگردان در جامعه را عمده‌ترین دلیل بالا رفتن قیمت مسکن در شهر‌ها و کلان شهر‌ها می‌داند و معتقد است نقدینگی سرگردان در جامعه باعث می‌شود به جای هدایت این پول‌ها به سمت تولید این نقدینگی در بازار مسکن سرمایه گذاری شود که باعث افزایش قیمت مسکن می‌شود.

 

لینک منبع خبر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

سبد خرید من

جمع کل : ریال

جهت مشاهده ی تحلیل هر نماد ، نماد مورد نظر را جستجو نمایید.