خبر خوش از یک عرضه اولیه جدید

26 اردیبهشت 1400 - 22:00:0 خبر های روزانه بورس

خبر خوش از یک عرضه اولیه جدید

خبر خوش از یک عرضه اولیه جدید

فرابورس ایران به زودی میزبان عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام شرکت تولید و توسعه سرب روی ایرانیان خواهد بود.


بورس

محمدصادق غزنوی مدیر عملیات بازار فرابورس با اشاره به اینکه شرکت شرکت تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان در شهریورماه ۹۹ با نماد «فتوسا» در بازار دوم پذیرش شد و این هفته نوبت به عرضه اولیه آن رسیده است، گفت: درمجموع ۷۵ میلیون سهم فتوسا برای عرضه اولیه در نظر گرفته شده که تامین مالی ۵۰ میلیاردی را برای ناشر جذب می‌کند.

او این عرضه اولیه را دومین عرضه اولیه‌ای دانست که با پشتوانه اوراق تبعی و تضمین سود سالانه حداقل ۲۰ درصدی رقم می‌خورد و تاکید کرد: همزمان با تخصیص سهام فتوسا، معادل دارایی هر یک از خریداران سهام در این نماد در روز عرضه اولیه و همچنین صندوق‌های سرمایه گذاری در روز بعد عرضه اولیه، دارایی اوراق اختیار فروش تبعی با هدف بیمه سهام تخصیص می‌یابد.

غزنوی  عنوان کرد: تعداد ۶۵ میلیون سهم شرکت تولید و توسعه سرب روی ایرانیان چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت‌ماه در دامنه قیمتی ۷۱۲۹ تا ۷۸۴۲ ریال به عموم عرضه می‌شود و ۱۰ میلیون سهم نیز شنبه اول خردادماه ۱۴۰۰ به صندوق‌های سرمایه‌گذاری تخصیص خواهد یافت.

وی حداکثر سهام قابل خریداری توسط اشخاص حقیقی و حقوقی را ۱۳۰ سهم و حداکثر نقدینگی لازم برای شرکت در این عرضه اولیه را بالغ بر یک میلیون ریال اعلام کرد.

 
منبع:

بازار سرمایه


لینک منبع خبر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

سبد خرید من

جمع کل : ریال

جهت مشاهده ی تحلیل هر نماد ، نماد مورد نظر را جستجو نمایید.