تحلیل تکنیکال و بنیادی وپاسار/ عبور از سقف قبلی و همچنان صعودی

26 اردیبهشت 1400 - 20:30:1 خبر های روزانه بورس

تحلیل تکنیکال و بنیادی وپاسار/ عبور از سقف قبلی و همچنان صعودی

تحلیل تکنیکال و بنیادی وپاسار/ عبور از سقف قبلی و همچنان صعودی

به گزارش نبض بورس، وپاسار این روز‌ها بسیار حساب شده معامله می‌شود بطوری که هر روز با یک دامنه مشخص و کنترل شده و معمولا با یک شیب ملایم و مثبت بالا می‌رود امروز هم با معامله نزدیک به ۵۰ میلیون برگه سهم و پایانی ۰.۲ درصد مثبت بسته شد.

تحلیل بنیادی وپاسار/ تراز ارزی ۷۰۰ میلیون دلاری

وپاسار به همراه وتجارت و وبملت عمده بانک‌هایی هستند که تراز ارزی مثبت دارند که تراز ارزی بانک پاسارگاد به اندازه ۷۰۰ میلیون دلار مثبت است که در شش ماهه دوم سال ۹۹ به میزان تقریبی ۴۰ ریال به سود هر سهم وپاسار اضافه می‌کند. بانک در سال‌های ۹۷ و ۹۸ به ترتیب به ازای هر سهم ۲۹۳ ریال و ۳۷۷ ریال سود هر سهم گزارش کرده بود که برای سال ۹۹ فعلا در پایان ۹ ماهه مبلغ ۶۹۵ ریال سود هر سهم گزارش کرده است که انتظار می‌رود برای کل سال ۹۹ این رقم به شکل محسوسی بهبود یابد.
اما از نظر عملیات بانکی طبق نمودار بالا تراز عملیاتی بانک از سال گذشته بطور میانگین ماه به ماه در حال رشد است وا ین روند نوید گزارش‌های بهتری برای فصل‌های پیش رو در سال جاری را می‌دهد.

تحلیل تکنیکال وپاسار/ عبور از سقف قبلی و همچنان صعودی

وپاسار از معدود سهام بازار است که موفق به عبور از سقف قبلی خود در تابستان سال گذشته شده است که نشان دهنده‌ عملکرد خوب سهامدار عمده و بازارگردان سهم است. محدود ۱۲۰۰ تومان در فیبوی ۰.۶۱ اصلاح اخیر محدوه‌ بسیار مهمی برای سهم بود که با عبور از آن و تثبیت بالای این قیمت امکان رشد بیشتر برای قیمت سهم را فراهم کرد. اکنون هدف قیمتی ۱۸۵۰ تومان در فیبوی ۱.۶۱ موج قبلی در دسترس است و در صورت عبور از این محدوده قیمت شانس رسیدن به خط میانی کانال صعودی در محدوده ۲۲۰۰ تومان را نیز دارد.
محدوده‌ حمایتی سهم بر روی ۱۴۶۰ تومان قرار دارد که منحنی میانگین ۴۰ روزه سهم نیز به عنوان حمایت اصلی قیمت در همین محدوده و بالاتر از آن می‌تواند حامی خوبی برای قیمت محسوب شود.

 

لینک منبع خبر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

سبد خرید من

جمع کل : ریال

جهت مشاهده ی تحلیل هر نماد ، نماد مورد نظر را جستجو نمایید.