تحلیل تکنیکال و بنیادی نماد کاما/ کاما روند صعودی به خود خواهد گرفت؟

19 اردیبهشت 1400 - 20:00:1اخبار و تحلیل های ویژه بورس

تحلیل تکنیکال و بنیادی نماد کاما/ کاما روند صعودی به خود خواهد گرفت؟

تحلیل تکنیکال و بنیادی نماد کاما/ کاما روند صعودی به خود خواهد گرفت؟

به گزارش نبض بورس، کاما معاملات روز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ را مثل چند وقت اخیر با صف فروش آغاز کرد و بدون حجم معامله قابل ملاحظه‌ای و کمتر از حجم مبنا به پایان رساند در حالی که همچنان صف فروش سهم پابرجا بود. در پایان کاما با معامله ۷۰۰ هزار برگه سهم و پایانی ۰.۵ درصد منفی به کار خود در این هفته پایان داد.

رشد ۲۲۰ درصدی فروش کاما در فروردین ۱۴۰۰

کاما در فروردین ماه ۱۱۳.۵ میلیارد تومان فروش داشته است که نسبت به فروردین سال گذشته از رشد ۲۲۰ درصدی برخوردار بوده است. شرکت در این ماه ۱,۲۸۶ تن شمش روی به صورت صادراتی فروخته که نسبت به فروردین سال گذشته ۱۴ درصد افت داشته است. همچنین کاما ۱,۵۲۶ تن کربنات روی فروخته در صورتی که در فروردین سال گذشته فروش کربنات روی صفر بوده است.
نرخ فروش شمش روی برابر با ۶۴ هزار تومان به ازای هر کیلو بوده است. از طرفی دیگر نرخ فروش کربنات روی ۱۵ هزار تومان به ازای هر کیلو بوده که نسبت به ماه گذشته ۱۰۵ درصد افزایش داشته است.

 همانطور که ملاحظه می‌شود کاما روند منظمی برای فروش ندارد و به یکباره فروش چند ماه را در یک ماه گزارش می‌دهد. اما از بررسی روند تغییرات نرخ محصولات عمده آن یعنی شمش روی و کربنات روی می‌توان فهمید که در یک سال گذشته روند نرخ فروش محصولات افزایشی بوده است که در نهایت اثر خود را در صورت سود زیان شرکت گذاشته است. لازم به ذکر است که فروش محصولات در برخی از ماه‌های سال ناچیز بوده است از این رو نرخ فروش برای این ماه‌ها همانطور که در نمودار مشاهده می‌شود، گزارش نشده است.

تحلیل تکنیکال کاما چه می گوید؟ 

کاما از تابستان سال گذشته درون یک کانال نزولی در حال اصلاح است که به نظر می‌رسد ساختار اصلاح به صورت یک الگوی زیگزاگ WXY می‌باشد. تارگت اول اصلاح این الگو در شاخه Y فیبوی ۰.۶۱ بسط دو شاخه قبل در ۱۵۰۰ تومان بوده است که با عبور قیمت از این محدوده هم اکنون قیمت در تارگت دوم اصلاح در فیبوی ۰.۷۸ بسط دو شاخه قبل در ۱۱۵۰ تومان قرار دارد و انتظار برگشت قیمت از این محدوده می‌رود، اما در صورت از دست رفتن این محدوده نیز باید این بار منتظر واکنش قیمت به کف کانال نزولی در ۹۰۰ تومان بود.
در صورت برگشت قیمت از هر یک از محدوده‌های ذکر شده در بالا، قیمت می‌تواند در گام اول تا ۱۵۰۰ تومان ریکاوری کند.

لینک منبع خبر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

سبد خرید من

جمع کل : ریال

جهت مشاهده ی تحلیل هر نماد ، نماد مورد نظر را جستجو نمایید.