تحلیل بازار امروز ۱۲ اردیبهشت / قیمت دلار تاثیر منفی بر بورس داشته است

12 اردیبهشت 1400 - 13:14:5اخبار و تحلیل های ویژه بورس

تحلیل بازار امروز ۱۲ اردیبهشت / قیمت دلار تاثیر منفی بر بورس داشته است

تحلیل بازار امروز ۱۲ اردیبهشت / قیمت دلار تاثیر منفی بر بورس داشته است

به گزارش تجارت‌نیوز، در آغاز معاملات امروز بازا سهام، شاخص کل با افتی نزدیک به یک درصد کار خود را آغاز کرده است و به نظر یک کارشناس بازار سرمایه، بازار مشخصا تحت تاثیر خبر توافق قرار گرفته است. به نظر ‌می‌رسد در حال حاضر بانکی‌ها بتوانند تحرکات مثبتی را در بازار داشته باشند اما به دلیل فشار فروش بالایی که در این بخش وجود دارد این گروه روند مناسبی را تا پایان امروز نخواهند داشت.

در همین رابطه مهدی سماواتی، کارشناس بازار سرمایه تشریح کرد: به نظر می‌رسد بازار در این هفته در روند مثبتی را طی نکند و منفی به پایان برسد.

این کارشناس بازار در بخش دیگری بیان کرد: قیمت دلار در حال حاضر تاثیر منفی را در جو بازار ایجاد کرده است اما این روند با توجه به توافقات باید به ثبات برسد تا بازار از شوک و هیجان این متغیر خارج شود. اما پیش‌بینی می‌کنم با وجود کاهش نرخ دلار و وارد شدن به کانال ۲۲ هزار تومان در بازار امروز بانکی‌ها لیدر باشند.

سماواتی درباره نوسانات نرخ ارز و تاثیر آن در بازار سرمایه گفت: بازار تا دلار ۲۰ هزار تومان هم جذابیت برای سرمایه‌گذاری را دارد اما هیجان‌ها ممکن است قیمت دلار را پایین‌تر هم بیاورد و باید توجه کرد که به دلیل شوکی که ایجاد می‌شود بازار محافظه کارانه‌تر از قبل عمل می‌کند. باید دید که دلار در بازار به چه قیمتی به تعادل می‌رسد و اگر به زیر ۲۰ هزار تومان سقوط کند بازار با چالش میان مدت مواجه می‌شود.

تا پایان بازار امروز انتظار می‌رود گروه‌های سرمایه‌گذاری که سهام گروه‌های بانکی را دارند واکنشی را داشته باشند اما با فشار فروشی که در گروه بانکی‌ها وجود دارد ممکن است این گروه‌ها هم واکنش‌های مثبتی را نشان ندهند. وی در این خصوص تشریح کرد: به طور کلی به دلیل شرایط نامطلوب و بد بازار سیگنال‌های مثبت دلار و توافقات برجام هم مانع از ایجاد جو مثبت در بازار شده‌اند.

سماواتی در پایان تاکید کرد: شاخص بازار تا پایان بازار تغییری نمی‌کند و منفی به پایان می‌رسد. اما باید توجه داشت که به دلیل افشای اطلاعات در نمادها بانکی تمام این گروه ممکن است بسته شوند و بازگشایی خوبی را نداشته باشند و تاثیر منفی روی بازار بگذارند.

آخرین اخبار بازار سرمایه را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

لینک منبع خبر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

سبد خرید من

جمع کل : ریال

جهت مشاهده ی تحلیل هر نماد ، نماد مورد نظر را جستجو نمایید.