ذخایر معدنی ایران تا ۲۵ سال آینده به پایان می رسد

12 اردیبهشت 1400 - 07:14:5اخبار و تحلیل های ویژه بورس

ذخایر معدنی ایران تا ۲۵ سال آینده به پایان می رسد

ذخایر معدنی ایران تا ۲۵ سال آینده به پایان می رسد

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن با اعلام اینکه ذخایر معدنی ایران تا ۲۵ سال آینده به اتمام می رسد، خواستار همکاری مسئولان منابع طبیعی برای صدور مجوز طرح‌های اکتشافی شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، تقی نبئی با اشاره به اینکه محدودیت‌ها و ضرب‌الاجل‌هایی که در قانون و آیین‌نامه‌ها پیش‌بینی شده با جدیت بیشتری در سال جاری پیگیری می‌شود، گفت: بر اساس طرح احیای صنایع معدنی، مجوز افرادی که کار نکنند به پیشنهاد وزارت صنعت و تصویب شورای عالی معادن، طبق ماده ۲۰ قانون سلب می‌شود.

وی افزود: دیگر همچون گذشته مهلت‌های چندساله داده نمی شود تا پروانه معادن به هر دلیلی سال‌های زیادی بدون فعالیت،اعتبار داشته باشد. پس از این مرحله بلافاصله از طریق مزایده به متقاضیان و افرادی که اهلیت آنها قبلا بررسی شده و صلاحیت فنی و مالی دارند واگذار می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: معدن به مرتع ارجحیت دارد. از مسئولان بخش حفاظت منابع طبیعی انتظار می رود به جای اینکه به استعلام درخواست‌ مجوزهای معدنی، جواب منفی بدهند، پروتکل تعیین کرده و از معدنکار طرح بازسازی بخواهند نه اینکه به طور کلی معدنکاری را تعطیل کنند.

نبئی گفت: ذخایر معدنی کشف شده رو به اتمام است. اگر با مساعدت دستگاه‌هایی همچون محیط زیست و منابع طبیعی طرح‌های اکتشافی جدید و صدور مجوزهای لازم متناسب با نیاز انجام نشود در آینده بخش صنعت، معادن و زنجیره گسترده‌ای از صنایع زیر مجموعه دچار مشکل خواهد شد.

وی افزود: ذخایر معدنی بین ۱۵ تا ۲۵ سال آینده به اتمام می رسد. بنابراین اکتشاف را باید از همین امروز شروع کرد.لذا مسئولان منابع طبیعی باید توجه ویژه‌ای به این بخش داشته باشند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

لینک منبع خبر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

سبد خرید من

جمع کل : ریال

جهت مشاهده ی تحلیل هر نماد ، نماد مورد نظر را جستجو نمایید.