تحلیل تکنیکال و بنیادی نماد آریا/ نقاط حمایت آریا کجاست؟

12 اردیبهشت 1400 - 07:14:5اخبار و تحلیل های ویژه بورس

تحلیل تکنیکال و بنیادی نماد آریا/ نقاط حمایت آریا کجاست؟

تحلیل تکنیکال و بنیادی نماد آریا/ نقاط حمایت آریا کجاست؟

به گزارش نبض بورس، آریا امروز ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ تحت تاثیر جو منفی حاکم بر بازار معاملات منفی داشت و گزارش خوب سهم برای یکسال گذشته تحت الشعاع بازار قرار گرفت. آریا امروز در حدود ۲ میلیون برگه سهم معامله شد و با پایانی منفی ۰.۸ درصد بسته شد.

سود ۱۲۰۸ تومانی آریا برای هر سهم

پتروشیمی آریا ساسول در ۱۲ ماهه و در یک گزارش بسیار خوب به سود ۱,۲۰۸ تومانی برای هر سهم رسیده است.

همان طور که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید مبلغ فروش و بالتبع سود هر سهم شرکت بصورت فصلی در حال رشد بوده است. هر چند که بخشی از سود هر سهم فصلی شرکت عملیاتی نبوده است، اما به نظر می‌رسد که آریا در یک سناریوی متعادل و منطقی برای سال پیش رو موفق به تحقق سود ۱,۴۰۰ تومانی برای هر سهم بشود.

تحلیل تکنیکال آریا/ آریا همچنان در روند صعودی باقی خواهد ماند؟

 با بررسی نموداری متوجه می‌شویم که آریا از معدود سهام بازار است که در اصلاح اخیر بازار کمترین آسیب را دیده است و با توجه به بنیاد خوب سهم و انتظاری که بازار از گزارش‌های پیش روی سهم داشته است، عملکرد مناسبی را روی تابلو معاملات داشته باشد. سهم از چند ماه گذشته یک روند صعودی با شیب ملایم را آغاز کرده است که حفظ این روند در اندیکاتور RSI به وضوح دیده می‌شود پس می‌شود انتظار داشت که روند صعودی نمودار قیمت هم ادامه خواهد یافت. از طرفی دیگر قرار گرفتن منحنی میانگین ۲۰ روزه بالای میانگین ۴۰ روزه تائیدی است بر ادامه روند صعودی و رو به رشد قیمت.
قیمت برای رشد بیشتر نیاز به عبور از خط روند نزولی در بازه قیمتی ۹۲۰۰-۹۴۰۰ تومان را دارد. این در حالی است که محدوده  حمایتی سهم ابتدا بر روی ۸۰۰۰ تومان و پس از آن در ۷۳۰۰ تومان قرار دارد.

لینک منبع خبر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

سبد خرید من

جمع کل : ریال

جهت مشاهده ی تحلیل هر نماد ، نماد مورد نظر را جستجو نمایید.