تحلیل تکنیکال وبصادر/ سیگنال خرید در وبصادر صادر شد؟

9 اردیبهشت 1400 - 12:14:5اخبار و تحلیل های ویژه بورس

تحلیل تکنیکال وبصادر/ سیگنال خرید در وبصادر صادر شد؟

تحلیل تکنیکال وبصادر/ سیگنال خرید در وبصادر صادر شد؟

به گزارش نبض بورس، وبصادر در ادامه معاملات خوب خود، دیروز ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ را هم خوب آغاز کرد و توانست در همان ابتدای بازار به صف خرید برسد که خیلی زود صف خرید عرضه شد تا اینکه در یک ساعت پایانی بازار دوباره به صف خرید نشست و صف خرید کم حجم خود را تا پایان بازار حفظ کرد. در نهایت وبصادر با معامله نزدیک به ۳۰۰ میلیون برگه سهم و پایانی ۵.۴ درصد مثبت به کار خود در این هفته پایان داد.

عملکرد وبصادر در فروردین ۱۴۰۰ چگونه است؟

درآمد تسهیلات بانک در فروردین ماه با ۲۲ درصد کاهش نسبت به ماه گذشته به حدود ۲.۳ همت (هزار میلیارد تومان) رسیده است. از طرفی دیگر سود پرداختی به سپرده‌ها طی این ماه با افت ۳۰ درصدی نسبت به ماه گذشته به ۱.۸ همت رسیده است.
در نتیجه تراز بانک که از تفریق درآمد تسهیلات و سود پرداختی به سپرده‌ها به دست می‌آید، در این ماه به ۴۸۲ میلیارد تومان رسیده است در حالی که در اسفند ماه این مبلغ ۳۲۳ میلیارد تومان بوده است. تراز بانک در مدت مشابه سال قبل ۸ میلیارد تومان منفی بوده است و برای کل سال ۹۹ نیز تراز بانک به میزان ۲.۹ همت مثبت بوده است.
وبصادر سال را به خوبی آغاز کرده و تراز ۴۸۲ میلیارد تومان نشان از پیشرفت عملیاتی بانک دارد.

پیش بینی روند قیمت وبصادر در روزهای آینده بورس

نمودار وبصادر نشان می‌دهد که قیمت سهم در چند سال گذشته درون یک کانال صعودی در حال رشد بوده است که حتی برای چند ماهی هم قیمت از این کانال فراتر رفته است. اکنون بعد از یکسال اصلاح قیمت به میانه‌های کانال برگشته است و به نظر می آید که واکنش اولیه قیمت به خط میانی کانال بلند مدتی مثبت بوده است.
از نمایی نزدیک‌تر همانطور که ملاحظه می‌شود یک واگرایی مثبت میان خط نمودار قیمت و اندیکاتور RSI شکل گرفته است که در میان مدت می‌تواند سبب تقویت تقاضا در تابلوی سهم شود. از طرفی این سومین بار است که قیمت از محدوده ۲۱۰-۲۲۰ تومان بر می‌گردد و شانس تشکیل الگوی کف سه قلو بالا رفته است.

اولین نشانه از تائید الگوی برگشتی را می‌توان از شکست خط روند صعودی دریافت کرد که احتمال وقوع آن در روز شنبه می‌رود. با فرض برگشت قیمت تارگت اولیه سهم روی ۲۹۰ تومان قرار دارد و در بازه‌ای بلند مدت تر می‌تواند تا فیبوی ۰.۶۱ اصلاح اخیر در ۴۰۰ تومان هم صعود کند.
حد ضرر تحلیل فوق بر روی ۲۰۰ تومان قرار دارد.

لینک منبع خبر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

سبد خرید من

جمع کل : ریال

جهت مشاهده ی تحلیل هر نماد ، نماد مورد نظر را جستجو نمایید.