گزارش روزانه صندوق‌هایETF‌( ۷اردیبهشت۱۴۰۰) / صعود ۴درصدی پالایش و دارا یکم

8 اردیبهشت 1400 - 15:14:4اخبار و تحلیل های ویژه بورس

گزارش روزانه صندوق‌هایETF‌( ۷اردیبهشت۱۴۰۰) / صعود ۴درصدی پالایش و دارا یکم

گزارش روزانه صندوق‌هایETF‌( ۷اردیبهشت۱۴۰۰) / صعود ۴درصدی پالایش و دارا یکم

اقتصاد آنلاینامیر مهدی زاده؛ بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در روز جاری به صندوق پالایشی یکم (پالایش) با ارزش ۴۵۰میلیارد تومان تعلق داشت و بعد از آن صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق اعتماد آفرین پارسیان (اعتماد) نیز در جایگاه سوم معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل ۹میلیارد تومان واحدهای صندوق امین یکم فردا (امین یکم) را از حقوقی‌ها خریدند (۱۱درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق «اعتماد» را به ارزش ۴۵میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۲۹درصد معاملات).

دارندگان صندوق سرمایه گذاری در سهام «پالایش» رشد ۴.۷درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و از طرف دیگر مالکان صندوق کالایی طلای سرخ نوویرا (نهال) با زیان ۰.۷درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۵.۵درصد) در رابطه با صندوق «نهال» در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم ۸۸۵میلیارد تومان معامله شدند یعنی ۵۸درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی اختصاص داشت.

از سویی دیگر جمع معاملات صندوق‌های طلایی به حدود ۶۷۵میلیون تومان رسید. همچنین بیشترین رشد قیمت (۰.۱درصد) این گروه به صندوق پشتوانه طلای زرافشان (زر) اختصاص یافت.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم هزار و ۵۲۰میلیارد تومان رسید و خروج پول حقیقی ۷۱میلیارد تومان شد، این در حالی است که گردش امروز بازار سهام در حدود سه هزار و ۲۵۰میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقیقی ۱۷۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید

بورس

لینک منبع خبر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

سبد خرید من

جمع کل : ریال

جهت مشاهده ی تحلیل هر نماد ، نماد مورد نظر را جستجو نمایید.