پیش‌بینی سودآوری سال 99 فلزی-معدنی‌ها

16 اسفند 1398 - 10:30:4اخبار و تحلیل های ویژه بورس

دور جدید اجماع تحلیلگران از سودآوری شرکت‌های فلزی و معدنی حاکی از آن است که این دسته از شرکت‌ها همچنان پایین‌ترین نسبت قیمت به درآمد بازار سهام را در اختیار دارند. در این گزارش آخرین برآورد تحلیلگران از سودآوری شرکت‌های فولادی، سنگ‌آهنی و همچنین بنگاه‌های صنعت مس و روی در سال 1399 آورده شده است.

پیش‌بینی سودآوری سال 99 فلزی-معدنی‌ها

 

آخرین دور از پیش‌بینی سود مورد اجماع تحلیلگران منتشر شد. در این گزارش که به همت «مدیریت سرمایه کیان» گردآوری شده، 67 گروه تحلیلی و سرمایه‌گذاری به برآورد سودآوری 94 شرکت مطرح بورسی پرداخته‌اند. در این گزارش کمینه، میانگین و بیشینه برآوردی این تحلیلگران از سودآوری شرکت‌های مطرح فلزی و معدنی در سال 1399 را مشاهده می‌کنید. 

بنا به این پیش‌بینی‌ها، نسبت قیمت به سودآوری چهار فصل آتی نمادهای فولادی در سطح 4.3 مرتبه، برای نمادهای سنگ‌آهنی در سطح 4.6، برای نمادهای گروه روی در سطح 4.1 و برای نماد «فملی»، تک‌نماینده گروه مس در سطح 3.6 قرار دارد. بنا به نسبت‌های قیمت به درآمدی این نمادها همچنان از جذاب‌ترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری به شمار می‌آیند. اما علاوه بر این نسبت‌ها باید به ریسک‌های حاکم بر این صنایع، به خصوص روند بازار جهانی، توجه داشت. 

برگرفته از خبرگزاری دنیای بورس

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

سبد خرید من

جمع کل : ریال

جهت مشاهده ی تحلیل هر نماد ، نماد مورد نظر را جستجو نمایید.