همایش مجازی نقد و تحلیل لایحه دولت در مورد مشارکت عمومی – خصوصی

29 آذر 1399 - 15:31:5اخبار و تحلیل های ویژه بورس

همایش مجازی نقد و تحلیل لایحه دولت در مورد مشارکت عمومی – خصوصی

همایش مجازی نقد و تحلیل لایحه دولت در مورد مشارکت عمومی – خصوصی

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، همایش مجازی نقد و بررسی لایحه مشارکت عمومی و خصوصی دولت، فردا یکشنبه ۳۰ اذر ۹۹ به صورت مجازی برگزار می‌شود؛ و هدف ان تبیین مختصات انقلاب رفتاری در نظام تامین مالی کشور است. این همایش توسط واضعان این نظریه در ایران ارایه خواهد شد؛ و بهروز علیشیری رئیس کل سابق سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران به نقد و تحلیل لایحه دولت خواهد پرداخت. مخاطبان این همایش مدیران ارشد دستگاه‌های اجرایی و سازمان برنامه، روسای کمیسیون‌ها مجلس و نمایندگان مردم، سازمان‌های عمومی و بویژه شهراری و بانک‌های تجاری خواهند بود.
این همایش در تاریخ ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۰ لغایت ۱۷:۰۰ به صورت مجازی برگزار می‌گردد. شرایط عمومی همایش در سایت شرکت ائتلاف سرمایه موج سوم به نشانی coalitionco.ir قابل دسترس است.

در سال‌های اخیر قرارداد‌های مشارکت عمومی – خصوصی به علت همین کمبود‌ها و نیاز روزافزون به توسعه پروژه‌های زیربنایی به روشی محبوب برای دولتمردان جهت تامین منابع مالی پروژه تبدیل شده است. پروژه‌های مشارکت بخش عمومی – دولتی (Public Private Partnership –PPP) به پروژه‌هایی اطلاق می‌گردد که درآن، یکی از زیرمجموعه‌های دولت مرکزی (یا دولت محلی) با مشارکت یک با چند شرکت خصوصی، تامین مالی و ساخت و بهره برداری پروژه را بر عهده می‌گیرد و درآمد‌های ناشی از راه اندازی پروژه هم به نسبت سهم مشارکت هر یک از شرکاء بین آن‌ها تقسیم می‌شود. جذابیت این روش تامین مالی برای دولت‌ها باعث شده که امروزه شاهد اجرای بسیاری از پروژه‌های عظیم زیربنایی مانند ساخت جاده‌های درون شهری و برون شهری، احیای بافت‌های فرسوده شهری، بهبود زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی، ارتقای زیرساخت‌های ارتباطاتی، انجام مگاپروژه‌ها در حوزه انرژی در بسیاری از کشور‌های توسعه یافته و یا در حال توسعه با استفاده از مشارکت بخش خصوصی باشیم.
در ایران برای دستیابی و بهره وری از این انقلاب به وجود آمده در حوزه تامین مالی پروژه محور، درسال ۱۳۸۹ یک مطالعه تطبیقی برای شناسایی الگوی مشارکت عمومی – خصوصی (Public Private Partnership) در سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران، و به وسیله زبده‌ترین کارشناسان تامین مالی بین المللی صورت گرفت که حاصل این مطالعه تهیه یک گزارش توجیهی و پیش نویس لایحه مشارکت عمومی – خصوصی در سال ۱۳۹۱ بود.

براین اساس در دولت دوازدهم لایحه‌ای با مختصات نسبتا جدید، اما با بهره گیری از مفاهیم تخصصی مندرج در لایحه سال ۱۳۹۱ تحت عنوان لایحه مشارکت عمومی – خصوصی به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد شد که هم اکنون در دستور کار ارزیابی کمیسیون‌های تخصصی و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی می‌باشد. این همایش تخصصی بر آن است تا با بررسی و تحلیل هر دو لایحه پیشنهادی و ارایه نظرات کارشناسی شده گامی تعیین کننده در راستای تبیین اصولی اولین لایحه پروژه‌های مشارکت عمومی – خصوصی بردارد. اهداف اصلی برگزاری این همایش مجازی به شرح ذیل می‌باشد:
سخنرانان این همایش شامل آقایان:
۱- دکتر بهروز علیشیری
رئیس کل سابق سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران و مبدع ایده طراحی مشارکت عمومی-خصوصی، دارای سه دهه تجربه کار با سازمان‌های مالی و پولی بین المللی و جذب منابع مالی و سرمایه گذاری خارجی در کشور.
۲- مهندس شراگیم شمس عراقی
کارشناس ارشد مسایل مالی و پولی بین المللی و عضو ارشد تیم طراح اولین قانون مشارکت عمومی-خصوصی کشور، و مدیر پروژه‌های عمومی و زیربنایی در موسسات مالی چند جانبه بین المللی.
۳- دکتر محمد رجبی
متخصص طراحی و مدل سازی پروژه‌های عمومی-خصوصی از دانشگاه‌های انگلیس و مشاور طراحی پروژه‌های PPP.

این همایش در تاریخ ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۰ لغایت ۱۷:۰۰ به صورت مجازی برگزار می‌گردد. شرایط عمومی همایش در سایت شرکت ائتلاف سرمایه موج سوم به نشانی coalitionco.ir قابل دسترس است.

 

همایش مجازی نقد و تحلیل لایحه دولت در مورد مشارکت عمومی – خصوصی

لینک منبع خبر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

سبد خرید من

جمع کل : ریال

جهت مشاهده ی تحلیل هر نماد ، نماد مورد نظر را جستجو نمایید.