افزایش p/e نماد‌های پالایشی‌ها و پتروشیمی‌ها

2 مهر 1399 - 16:30:1 خبر های روزانه بورس

افزایش p/e نماد‌های پالایشی‌ها و پتروشیمی‌ها

افزایش p/e نماد‌های پالایشی‌ها و پتروشیمی‌ها

افزایش p/e نماد‌های پالایشی‌ها و پتروشیمی‌ها

به گزارش نبض بورس، قاسم منظری توکلی عضو هیات مدیره شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان در گفت و گو با خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص وضعیت شرکت های پتروشیمی و پالایشی در بورس اظهار کرد: سود شرکت های پتروشیمی و پالایشی به نسبت سال گذشته به دلیل بهبود قیمت نرخ ارز با رشد چشمگیری رو به رو بوده است. همچنین قیمت گذاری های جدید وزارت نفت برای فرآورده های نفت تا حدودی ارزش این شرکت ها را ارتقا داده است.

وی بیان کرد: دولت براساس قیمت هایی که برای نفت خام تعیین می‌کند آن را در اختیار پالایشگاه های داخلی قرار می‌دهد که حدود دو تا دو و نیم دلار برای این شرکت ها سودآوری دارد.

عضو هیات مدیره شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان بیان کرد: در حال حاضر p/e نماد شرکت های پالایشی و پتروشیمی ها در بورس به نسبت به سایر نماد‌ها افزایش یافته است، به همین دلیل به سهامداران توصیه می کنیم از فروش سهام  شرکت های پالایشی و پتروشیمی خودداری کنند زیرا ارزش سهام این شرکت ها به مرور زمان افزایش پیدا می کند.

عضو هیات مدیره شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان افزود: به دلیل اینکه در حال حاضر قیمت سهام شرکت‌های پالایشی در کف قرار دارد در نتیجه به نفع سهامداران است که به جای فروش سهام این شرکت ها، اقدام به خرید کنند.

لینک منبع خبر

این نوشته افزایش p/e نماد‌های پالایشی‌ها و پتروشیمی‌ها برای اولین بار ظاهر می شود در تی اس ای خبر.

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

سبد خرید من

جمع کل : ریال

جهت مشاهده ی تحلیل هر نماد ، نماد مورد نظر را جستجو نمایید.