آیا فروش سهام عدالت متوقف شده است؟

21 شهریور 1399 - 08:30:1 خبر های روزانه بورس

آیا فروش سهام عدالت متوقف شده است؟

آیا فروش سهام عدالت متوقف شده است؟

آیا فروش سهام عدالت متوقف شده است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، فرایند فروش و واریز پول سهام عدالت از همان ابتدا کند بود و همین موضوع موجب اعتراض سهامداران شد اما طبق اظهارات مدیران کارگزاری‌ها به نظر می‌رسد طی چند هفته گذشته این فرایند کندتر شده است.

در روزهای شروع کاهش شاخص بورس، برخی از فعالان بازار سرمایه با انتقاد از عملکرد کارگزاری‌ها و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به عنوان ناظر بازار، علت افت شاخص کل را فروش عمده سهام عدالت عنوان کردند.

ادعایی که حسین فهیمی، سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت آن را رد کرد. او می‌گوید: فروش سهام عدالت باعث نزولی شدن شاخص بورس نشده و نکته‌ای که این روز‌ها در این رابطه مطرح می‌کنند صحت ندارد.

او تاکید می‌کند: از ابتدای آزادسازی سهام عدالت، بیش از شش هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان سهام عدالت فروخته شد، اما بازار منفی نشد. در این روز‌ها جمعا ۶۰۰ میلیارد تومان سهام عدالت فروخته شده است. پس نمی‌توان گفت که فروش سهام عدالت تاثیر منفی بر بازار گذاشته است.

پس از این انتقادها، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در روز ۲۷ مرداد ماه اعلام کرد که از این پس سهام عدالت به صورت بلوکی فروخته می‌شود.

پیگیری‌های تجارت‌نیوز از کارگزاری‌ها طی چند هفته اخیر نشان می‌دهد که سهام عدالت به صورت خرد فروخته می‌شود و ناظر بازار اجازه فروش در حجم زیاد را نمی‌دهد.

در این خصوص محمدحسین اسماعیل‌پور، مدیر پذیرش و امور شعب کارگزاری بانک انصار گفت: در روز ۱۵ شهریور ماه ما همه سهم‌ها را برای فروش فرستادیم اما ناظر فقط اجازه فروش سهم «جم» را به ما داد که براساس آن ۳۰۰ میلیارد تومان از این سهم را فروختیم.

مدیر مالی کارگزاری بانک ملت نیز به محدود بودن فروش سهام عدالت اشاره کرد و گفت: با توجه به محدود بودن بازار، ناظر باید اجازه فروش بدهد و با منفی بودن بازار به کارگزاری‌ها گفته شده فعلا از فروش سهام عدالت دست نگه دارند، ولی درخواست‌های فروش برای ما ارسال می‌شود.

بنا به گفته وی، کارگزاری بانک ملت در روز ۱۳ شهریور تنها یک سهم را فروخته که پول آن حدود ۵۰۰ میلیون تومان است.

نیما حاجیلو، مدیر معاملات کارگزاری بانک سپه نیز در خصوص علت عدم واریز پول سهام عدالت گفت: با دستور مقام ناظر بازار، سهام عدالت در بازار قابل فروش نیست و باید به صورت بلوکی فروخته شود، طبیعتا فروش سخت‌تر شده و ممکن است در برخی از روزها هیچ سهامی فروخته نشود. بنابراین واریز پول نیز با تاخیر انجام می‌شود.

اخبار مرتبط با سهام عدالت را در صفحه اختصاصی سهام عدالت در تجارت‌نیوز بخوانید.

لینک منبع خبر

این نوشته آیا فروش سهام عدالت متوقف شده است؟ برای اولین بار ظاهر می شود در تی اس ای خبر.

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

سبد خرید من

جمع کل : ریال

جهت مشاهده ی تحلیل هر نماد ، نماد مورد نظر را جستجو نمایید.