قیمت دلار و یورو چهارشنبه ۱۹ شهریور ۹۹/ نوسان دلار ۲۵ هزار تومانی در بازار آزاد/ درهم رکورد زد

21 شهریور 1399 - 03:00:2اخبار و تحلیل های ویژه بورس

قیمت دلار و یورو چهارشنبه ۱۹ شهریور ۹۹/ نوسان دلار ۲۵ هزار تومانی در بازار آزاد/ درهم رکورد زد

قیمت دلار و یورو چهارشنبه ۱۹ شهریور ۹۹/ نوسان دلار ۲۵ هزار تومانی در بازار آزاد/ درهم رکورد زد

قیمت دلار و یورو چهارشنبه ۱۹ شهریور ۹۹/ نوسان دلار ۲۵ هزار تومانی در بازار آزاد/ درهم رکورد زد

بازار ارز در پنجمین روز هفته با ثبات قیمت دلار در صرافی های بانکی و مجاز همراه شده است. در این میان، کانون صرافان ایرانیان خبر از منتفی شدن فروش ارز به هر دارنده کارت ملی در سال داده است.

به گزارش نبض بورس؛ در معاملات امروز (چهارشنبه نوزدهم شهریورماه ۹۹) بازار ارز، شاهد ثبات شاخص ارزی در تابلوی صرافی های مجاز و بانکی سطح کشور هستیم. تصمیمی که در حال حاضر نشان از رصد بازار آزاد توسط بازارساز دارد.

همتی: حضور در حاشیه بازار با قدرت ادامه دارد

همچنین دکتر همتی رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی اینستاگرامی اعلام کرده است: در دو سال گذشته سیاست بانک مرکزی، حضور درحاشیه بازار برای جلوگیری از سفته بازی بوده است. این امر موجب کاهش نوسانات و ثبات بازار و تعدیل تدریجی نرخ ارز بوده است. این سیاست را با قدرت ادامه خواهیم داد. همنی همچنین افزود: ارز به عنوان یک متغیر کلان اقتصادی، بی‌تأثیر از سایر بازارها نمی‌باشد و اثرات سرریزی دربین بازارها یک اصل اقتصادی است. بانک مرکزی باحضور پرقدرت در بازار پول و‌ ارز، تمام تلاش خود را برای تعادل بازارها به کار خواهد بست.

حال بر اساس آخرین نرخ های اعلام شده در بازار امروز، هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی های مجاز و بانکی سطح کشور به نرخ ۲۲۶۵۰ تومان از مردم خریداری می شود و در مقابل به قیمت ۲۲۷۵۰ تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته می شود که نسبت به روز سه شنبه، بدون تغییر است.

همچنین هر یورو در این صرافی ها، به نرخ ۲۶۸۵۰ تومان از مردم خریداری می شود و در مقابل به قیمت ۲۶۹۵۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می شود که نسبت به روز قبل، تغییری ندارد.

نوسان دلار ۲۵ هزار تومانی در بازار آزاد

عدم تغییر نرخ دلار در صرافی های مورد تایید بانک مرکزی در حالی است که در بازار آزاد ارز، دلار از روز گذشته وارد کانال بیست و پنج هزار تومانی شده است.

بر این اساس، مشاهدات میدانی خبرنگار نبض بورس از معاملات حاشیه بازار ارز در محدوده خیابان فردوسی تهران، نشان می دهد که هر اسکناس دلار آمریکا در لحظه انتشار این گزارش به رقم ۲۵۳۵۰ تومان رسیده است. همچنین هر یورو در این بازار، ۲۹۷۵۰ تومان و هر پوند انگلیس نیز ۳۲۳۵۰ تومان قیمت گذاری شده است. همچنین هر درهم امارات به عنوان ارز اثرگذار بر شاخص ارزی تهران، به رقم ۷۰۰۰ تومان رسیده است. هر لیر ترکیه نیز ۳۴۵۰ تومان ارزشگذاری شده است.

افزایش نرخ رسمی ۸ ارز در بانک مرکزی

بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۸ ارز افزایش و ۲۸ واحد پولی کاهش یافت. نرخ ۱۱ ارز دیگر نیز ثابت بود.

براساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز (چهارشنبه نوزدهم شهریور ماه ۹۹) بدون تغییر نسبت به روز گذشته، ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با کاهش ۷۷۴ ریالی به قیمت ۵۴ هزار و ۴۴۱ ریال و هر یورو نیز با ۱۲۱ ریال کاهش ۴۹ هزار و ۴۷۱ ریال اعلام شد.

افزون بر این، هر فرانک سوئیس ۴۵ هزار و ۷۵۵ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۷۵۷ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۵۹۰ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۶۴۸ ریال، روپیه هند ۵۷۰ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۷ هزار و ۲۷۹ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۵ هزار و ۲۶۷ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۹ هزار و ۶۵۰ ریال، دلار هنگ‌ کنگ ۵ هزار و ۴۲۰ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۲ ریال و دلار کانادا ۳۱ هزار و ۷۳۰ ریال قیمت خورد.

از سوی دیگر، نرخ دلار نیوزیلند ۲۷ هزار و ۸۱۵ ریال، راند آفریقای جنوبی ۲ هزار و ۴۷۸ ریال، لیر ترکیه ۵ هزار و ۶۰۹ ریال، روبل روسیه ۵۵۱ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۱۵ ریال، لیر سوریه ۸۳ ریال، دلار استرالیا ۳۰ هزار و ۳۳۳ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۰ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۳ ریال، دلار سنگاپور ۳۰ هزار و ۶۲۴ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۵۱۱ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۲۷۶ ریال، کیات میانمار ۳۲ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۵ هزار و ۴۲۴ ریال تعیین شد.
USD دلار آمریکا ۴۲,۰۰۰ eq
GBP پوند انگلیس ۵۴,۴۴۱ down
CHF فرانک سویس ۴۵,۷۵۵ down
SEK کرون سوئد ۴,۷۵۷ down
NOK کرون نروژ ۴,۵۹۰ down
DKK کرون دانمارک ۶,۶۴۸ down
INR روپیه هند ۵۷۰ down
AED درهم امارات متحده عربی ۱۱,۴۳۷ eq
KWD دینار کویت ۱۳۷,۲۷۹ up
PKR100 یکصد روپیه پاکستان ۲۵,۲۶۷ down
JPY100 یکصد ین ژاپن ۳۹,۶۵۰ up
HKD دلار هنگ کنگ ۵,۴۲۰ eq
OMR ریال عمان ۱۰۹,۲۳۲ down
CAD دلار کانادا ۳۱,۷۳۰ down
NZD دلار نیوزیلند ۲۷,۸۱۵ down
ZAR راند آفریقای جنوبی ۲,۴۷۸ down
TRY لیر ترکیه ۵,۶۰۹ down
RUB روبل روسیه ۵۵۱ down
QAR ریال قطر ۱۱,۵۳۹ eq
IQD100 یکصد دینار عراق ۳,۵۱۵ down
SYP لیر سوریه ۸۳ eq
AUD دلار استرالیا ۳۰,۳۳۳ down
SAR ریال سعودی ۱۱,۲۰۰ down
BHD دینار بحرین ۱۱۱,۷۰۳ down
SGD دلار سنگاپور ۳۰,۶۲۴ down
BDT100 یکصد تاکای بنگلادش ۴۹,۵۱۱ down
LKR10 ده روپیه سریلانکا ۲,۲۷۶ up
MMK کیات میانمار (برمه) ۳۲ eq
NPR100 یکصد روپیه نپال ۳۵,۴۲۴ down
AMD100 یکصد درام ارمنستان ۸,۷۲۱ up
LYD دینار لیبی ۳۰,۸۱۵ up
CNY یوان چین ۶,۱۳۰ down
THB100 یکصد بات تایلند ۱۳۳,۷۴۳ up
MYR رینگیت مالزی ۱۰,۰۶۲ down
KRW1000 یک هزار وون کره جنوبی ۳۵,۲۹۴ down
JOD دینار اردن ۵۹,۲۳۹ eq
EUR یورو ۴۹,۴۷۱ down
KZT100 یکصد تنگه قزاقستان ۹,۸۶۶ down
GEL لاری گرجستان ۱۳,۵۹۱ down
IDR1000 یک هزار روپیه اندونزی ۲,۸۲۹ down
AFN افغانی افغانستان ۵۴۷ eq
BYN روبل جدید بلاروس ۱۵,۹۰۳ up
AZN منات آذربایجان ۲۴,۷۲۱ eq
PHP100 یکصد پزوی فیلیپین ۸۶,۳۹۱ up
TJS سومونی تاجیکستان ۴,۰۶۴ down
VEF بولیوار جدید ونزوئلا ۴,۲۰۶ eq
TMT منات جدید ترکمنستان ۱۱,۹۶۶ eq

 

 

لینک منبع خبر

این نوشته قیمت دلار و یورو چهارشنبه ۱۹ شهریور ۹۹/ نوسان دلار ۲۵ هزار تومانی در بازار آزاد/ درهم رکورد زد برای اولین بار ظاهر می شود در تی اس ای خبر.

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

سبد خرید من

جمع کل : ریال

جهت مشاهده ی تحلیل هر نماد ، نماد مورد نظر را جستجو نمایید.