هیجانی‌ترین هفته بورس / بازار قفل در صف‌های فروش

21 شهریور 1399 - 03:00:1 خبر های روزانه بورس

هیجانی‌ترین هفته بورس / بازار قفل در صف‌های فروش

هیجانی‌ترین هفته بورس / بازار قفل در صف‌های فروش

هیجانی‌ترین هفته بورس / بازار قفل در صف‌های فروش

به گزارش تجات‌نیوز، در پایان معاملات این هفته بازار سام با وجود حمایت‌حقوقی‌ها از بازار و مثبت بودن شاخص کل در دو روز اول هفته بازار سه روز بعدی را با رود نزولی پشت سر گذاشت و شاخص کل بیش از ۴٫۵ درصد ریزش کرد.

روند نزولی بازار سهام

در روزهای ابتدایی هفته بازار سهام با حمایت حقوقی‌ها در سهم‌های شاخص‌ساز روبه‌رو شد و در عین اینکه شاخص کل بازار با رشد اندک همراه بود اما شاخص هم‌وزن منفی بود.

پس از جوابگو نبودن حمایت حقوقی‌ها و خروج کلان پول از بازار سرمایه از سمت حقیقی‌ها بازار با روندی منفی مواجه شد و صف‌های فروش و جو روانی ایجاد شده در بازار غیرقابل کنترول شد.

این هفته سهم‌های بنیادین و شاخص‌ساز نیز منفی شدند و حتی نماد شستا، خودرو وخساپا به دلیل افشای اطلاعات نوع الف متوقف شدند و قرار است در روزهای آتی بدون محدودیت دامنه نوسان بازگشایی شوند.

روند نزولی ارزش معاملات

هر چند در روزهای ابتدایی هفته ارزش معاملت در اوج خود بود اما روز دوشنبه با قطع حمایت حقوقی‌ها و قفل شدن بازار در صف‌های فروش ارزش معاملات عملا ۵۰ درصد نسبت به  روز قبل کاهش یافت و در روز سه‌شنبه در بدترین شرایط خودش قرار گرفت و به عدد ۱۹۰۶۶ سقوط کرد.

اما با خبر تخصیص یک درصد منابع صندق توسعه برای حمایت از بازار سهام و همچنین ورود دوباره حقیقی در روز پایانی معاملات این هفته ارزش معاملات به طرز چشم‌گیری افزایش یافت.

اصلاح بازار

اصلاح و ریزش شاخص بورس در یک ماه اخیر، بسیاری از معامدلات بازار سرمایه که با توجه به افزایش نخ دلار و تورم و بودجه سال ۹۹ پیش‌بینی شده بود را بهم ریخت، شورای عالی بورس هم نشست‌های زیادی مبنی بر حمایت از بازار برگزار کرد اما این بار حمایت‌ حقوقی‌ها هم جواب نداد و برخی از انها نیز در صف فروش نشستند.

این هفته عرضه اولیه با نماد ثامید در روز چهارشنبه عرضه شد و همچنین مهلت پذیره‌نویسی صندوق پالایشی یکم نیز یک هفته دیگر تمدید شد زیرا چند نماد حاضر در این صندوق به علت اصلاح قیمت خوراک پتروشیمی‌ها متوقف شده بودند.

پیش‌بینی‌ها حاکی از به تعادل رسیدن بازار سرمایه در روز شنبه و هفته اتی است،

امیدی که به نظر می‌رسد اینبار بی‌نتیجه نخواهد ماند.

لینک منبع خبر

این نوشته هیجانی‌ترین هفته بورس / بازار قفل در صف‌های فروش برای اولین بار ظاهر می شود در تی اس ای خبر.

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

سبد خرید من

جمع کل : ریال

جهت مشاهده ی تحلیل هر نماد ، نماد مورد نظر را جستجو نمایید.