اولویت وزارت نیرو، ریل گذاری برای دولت آینده

11 فروردین 1400 - 00:59:3اخبار و تحلیل های ویژه بورس

اولویت وزارت نیرو، ریل گذاری برای دولت آینده

اولویت وزارت نیرو، ریل گذاری برای دولت آینده

وزیر نیرو گفت: اولویت وزارت نیرو در ماه‌های باقی مانده از دولت دوازدهم، ریل گذاری برای اجرای طرح‌های لازم در دولت سیزدهم است.

آقای رضا اردکانیان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما با بیان اینکه نباید با رفت و آمد دولت‌ها در روند خدمات رسانی به مردم اختلال ایجاد شود افزود: ریل گذاری برای اجرای طرح‌های لازم علاوه بر این که مانع از بروز اختلال در خدمات رسانی به مردم م یشود از کند شدن فعالیت دولت سیزدهم نیز جلوگیری کرده و تکلیفش را برای حرکت رو به جلو روشن خواهد کرد.

وی با اشاره به تنظیم برنامه ۱۸۰ روزه در سه فصل در وزارت نیرو گفت: تکمیل طرح‌های ساخت و سازی از جمله نیروگاه، سد و تصفیه خانه، تکمیل برنامه‌های سازوکاری مانند اصلاح ساختارها، رویه ها، دستورالعمل‌ها و کاهش مسیر‌های اداری به نحوی که خدمات رسانی به مردم تسهیل شود و آغاز عملیات اجرای برخی طرح‌ها همچون احداث نیروگاه ها، استفاده از ظرفیت‌های تامین تا عرضه آب و فعالیت در زمینه نیروگاه‌های تجدید پذیر با هدف ریل گذاری برای دولت آینده، سرفصل‌های برنامه ۱۸۰ روزه است.
وزیر نیرو با اشاره به برق رسانی به روستا‌های زیر ۱۰ خانوار از شبکه سراسری و برق رسانی به عشایر با استفاده از نیروگاه‌های موبایلی متحرک خورشیدی از جمله فعالیت‌های انجام شده در قالب پویش‌های هرهفته الف – ب ایران است ادامه داد: اتصال هفته‌ای ۳۰ روستا در کل ۱۶۵۰ روستا با جمعیت ۱ میلیون و ۵۰ هزار نفر به شبکه آب شرب پایدار، سالم و با کیفیت از جمله طرح‌های مهم انجام شده در وزارت نیرو است که با توجه ویژه رهبری از سال ۹۳ و صدور اجازه برای برداشت از صندوق توسعه ملی انجام شده است.
اردکانیان گفت: در دولت دوازدهم ماهانه یک تصفیه خانه فاضلاب، هر ۵۰ روز یک سد ملی و هر دوماه یک تصفیه خانه آب افتتاح شده است.

لینک منبع خبر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

سبد خرید من

جمع کل : ریال

جهت مشاهده ی تحلیل هر نماد ، نماد مورد نظر را جستجو نمایید.