چشم انداز رئیس سازمان بورس از آینده بازار سرمایه

8 فروردین 1400 - 21:59:3اخبار و تحلیل های ویژه بورس

چشم انداز رئیس سازمان بورس از آینده بازار سرمایه

چشم انداز رئیس سازمان بورس از آینده بازار سرمایه

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه چشم انداز بازار سرمایه در بلند مدت همیشه مثبت است، اظهار کرد: آمارها حاکی از آن است که اقتصاد کشور در سال جاری از رکود خارج خواهد شد، بنابراین فضای بازار سرمایه نیز مثبت خواهد بود و امیدوارم مردم بتوانند با تحلیل و مدیریت ریسک از این فضا استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، محمدعلی دهقان دهنوی در برنامه گفت‌وگوی خبری شبکه ۶ سیما، با بیان اینکه سه عامل در صعود و نزول بورس تاثیرگذار هستند، توضیح داد: عامل نخست فضای اقتصاد کلان کشور است. سال ۱۳۹۹ فقط بازار سهام صعودی و نزولی نبود بلکه همه بازارهای دارایی از جمله ارز، طلا و مکسن پر نوسان بودند.

وی ادامه داد: برخی عوامل دیگر که خارج از بازار بودند اما روی بازار تاثیر داشتند، برخی اشکالات ساختاری از جمله قیمت‌گذاری‌های دستوری بودند که باعث انحراف منابع از سمت شرکت‌های تولیدی به فضاهای دیگر می‌شود. همچنین برخی اظهارنظرهایی که در آن‌ها حساسیت‌های بازار سرمایه در نظر گرفته نمی شد.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: عوامل دیگر درون بازاری است که وظیفه ما به عنوان سازمان کنترل و تقویت آن‌هاست. برای مثال شفافیت اطلاعات.

راهکارهای بازگشت اعتماد به بازار سرمایه
دهقان دهنوی در ادامه با پذیرش این موضوع که اعتماد به بازار سرمایه آسیب دیده است، گفت: این اعتماد باید احیا شود. صحبت کردن به تنهایی باعث احیای اعتماد نمی‌شود و اگر پشت صحبت کردن عمل نباشد بدتر باعث بی اعتمادی خواهد شد.

وی ادامه داد: باید جریان اطلاعات در بازار سرمایه تقویت شود و شرکت‌ها اطلاعات شفاف‌تر و دقیق‌تری را به سهام‌داران ارائه دهند. از سوی دیگر باید نظارت بر فعالیت‌های بازار سرمایه تقویت شود. بازار سرمایه بزرگ‌تر شده و نظارت‌های معمول پاسخگو نیست. ما به سمتی حرکت می‌کنیم که نظارت اتوماتیک شود.

ادامه دارد…

لینک منبع خبر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

سبد خرید من

جمع کل : ریال

جهت مشاهده ی تحلیل هر نماد ، نماد مورد نظر را جستجو نمایید.