لزوم نظارت دولت بر گزارش‌های مالی شرکت‌های بورسی

29 دی 1399 - 22:20:3اخبار و تحلیل های ویژه بورس

لزوم نظارت دولت بر گزارش‌های مالی شرکت‌های بورسی

لزوم نظارت دولت بر گزارش‌های مالی شرکت‌های بورسی

یک کارشناس اقتصادی گفت: دولت باید کنترل بیشتری در مورد گزارش‌های مالی شرکت‌هایی که وارد بورس می‌شوند داشته باشد.

آقای بهزاد خسروی آدینه وند در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزود: یکی از مسائل مهم، حمایت دولت از اشخاص حقوقی از جمله صندوق‌ها و شرکت‌های سرمایه گذاری است که این امر می‌تواند ۸۰ درصد ارزش بورس را که در اختیار ۲۵ بنگاه است، کنترل و هدایت کند.

وی گفت: همواره تاکید شده که رشد شاخص‌های بورس، ناشی از سفته بازی بوده است و یکی از دلایل آشفتگی امروز در بازار بورس، از بین رفتن انگیزه جذب نقدینگی در بازار‌های موازی و سرازیر شدن نقدینگی به بازار بورس بوده است.

خسروی افزود: رکود و رشد منفی اقتصادی که در حال حاضر در کشور حاکم است و تولید را در رکود نگه داشته، نمی‌تواند بستر رشد سهام را فراهم کند.

این کارشناس اقتصادی گفت: در حال حاضر ظرفیت تولید ما کمتر از ۵۰ درصد است و خود این مسئله و همچنین نرخ خوراک پتروشیمی ها، فولادی ها، فضای روانی، اوراق مشارکت و نرخ مالکانه‌ای که در کشور وجود دارد در آشفتگی این بازار بی تاثیر نبوده است.

این کارشناس اقتصادی گفت: متاسفانه شاهد عدم اطلاع رسانی شفاف مدیران، دولتمردان، کارشناسان و روزنامه‌های بورسی در یکسال گذشته تا به امروز بوده ایم.

خسروی در خصوص افت و خیز در بازار بورس هم افزود: مردم و سهامداران باید بدانند که ذات بورس همیشه همینطور بوده و این سیر صعودی و نزولی، همواره برقرار بوده است.

وی اضافه کرد: با توجه به اتفاقاتی که در سطح بین المللی افتاده، در رفع تحریم‌ها و بحث ورود شرکت‌های ایرانی به بازار‌های همسایه که دولت در حال حاضر مشغول فعالیت در این حوزه است، می‌تواند در افزایش شاخص بورس اثرگذار باشد.

لینک منبع خبر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

سبد خرید من

جمع کل : ریال

جهت مشاهده ی تحلیل هر نماد ، نماد مورد نظر را جستجو نمایید.