حاشیه سود کگاز کاهش یافت

24 دی 1399 - 22:13:1 خبر های روزانه بورس

حاشیه سود کگاز کاهش یافت

حاشیه سود کگاز کاهش یافت

به گزارش نبض بورس، گروه صنایع شیشه و گاز بعنوان بنیان گذار تولید صنعتی شیشه در کشور از سال ۱۳۳۹ فعالیت خود را در زمینه تولید بطر و جار و بلور در کارخانه مهرآباد آغازنموده است. این شرکت با بهره گیری از ماشین آلات، تجهیزات و تکنولوژی روز دنیا توانسته محصولات متنوع و با کیفیت را به بازار عرضه و با پرورش و آموزش مهندسین، کارشناسان و تکنسین های ماهر نقش ارزنده ای در توسعه صنعت بطر و بلور ایفا نماید. این گروه با ارائه محصولاتی با طرح‌ها و اندازه های مختلف و متنوع نه تنها جایگزین شایسته ای برای محصولات وارداتی بوده، در سال‌های اخیر بخش اعظمی از محصولات خود را نیز صادر نموده است.

ترکیب درآمدی شرکت

درآمدهای عملیاتی شرکت در 6 ماهه منتهی به شهریور 99 مبلغ ۱,۱۹۱,۹۳۳ میلیون ریال و بهاى تمام شده درآمدهای عملیاتی مبلغ ۵۸۵,۴۵۵ میلیون ریال می باشد.

برآورد مقدار فروش در دوره 6 ماهه منتهی به اسفند 99 به میزان ۱۱۱,۰۰۰ تن است که نسبت به 6 ماهه اول سال کاهش 6 درصدی پیش بینی شده است.

 نکات با اهمیت گزارش در مقایسه با دوره ۶ماهه سال گذشته 

 افزایش 53% درآمدهای عملیاتی

 افزایش 70% سود عملیاتی 

 افزایش 77% سود خالص

 افزایش 70% دارایی‌ها

 افزایش 2% سود انباشته 

 افزایش 1% حقوق مالکانه

 کاهش حاشیه سود خالص از 28.30% به 27.40%

 کاهش حاشیه سود ناخالص از 44.48% به 43.24%

 کاهش بازده دارایی از 20.25% به 13.42%

 افزایش بازده حقوق صاحبان سهام از 48.25% به 51.49% 

 نکته با اهمیت: شرکت شیشه وگاز جھت پیشبرد اھداف خود بعد از تثبیت تولیدفاز۱ و بالا بردن سطح کیفیت خود درحال اجرای پروژه فاز ٢و ٣ می باشد وجھت تامین بازار فروش بخش عمده از محصولات خود را صادر می نماید.همچنین توانست است با استفاده از تجربیات خوب مدیران و پرسنل شرکت بخشی از قطعات و لوازم مربوط به ماشین الات تولیدی را که از شرکتهای خارجی خریداری می نمود ،بومی سازی کند .

منبع:بااقتصاد

لینک منبع خبر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

سبد خرید من

جمع کل : ریال

جهت مشاهده ی تحلیل هر نماد ، نماد مورد نظر را جستجو نمایید.